kącik Pizza

 

Zawody "Europa Pizza Napoletana Tour Cracovia"
15-17/09/2017 godz. 10:00 - 11:00
Plac Jana Nowaka Jeziorańskiego

Trzy dni pełne rywalizacji i pasji poświęcone trzykolorowej potrawie uwielbianej w prawie każdym zakątku świata. Pizze będą oceniane przez wykwalifikowane jury wg ciasta, smaku i stopnia wypieczenia. Informacje i zgłoszenia pod adresem: info@intere.org

 

Warsztaty dla dzieci i dorosłych
14-17/09/2017 godz. 11:00 - 12:30
Plac Jana Nowaka Jeziorańskiego


Dzieci i dorośli bedą mieli okazje własnymi rękami wyrobić ciasto i upiec swoją pizzę z pomocą profesjonalnych pizzerów ze Stowarzyszenia Prawdziwej Neapolitańskiej Pizzy.

 

Warsztaty dla profesjonalistów "Pizza neapolitańska: od wyrobu ciasta do pieczenia"
14-17/09/2017 godz. 11:00 - 12:30
Plac Jana Nowaka Jeziorańskiego

Jaki jest sekret zrobienia wyśmiemitej pizzy neapolitańskiej? Jakie są techniki, których należy przestrzegać, oraz jakie składniki należy wybrać, aby przygotować prawdziwą  pizzę neapolitańską według tradycyjnej receptury? Warsztaty dla pizzerów chcących udoskonalić umiejętności wyrobu ciasta, przygotowania i pieczenia pizzy, a także pogłębić wiedzę na temat specyfiki niezbędnych surowców, która pomoże w osiągnięciu najlepszych efektów pracy. Informacje i zgłoszenia pod adresem: info@intere.org
 


Pizza akrobatyczna

14-17/09/2017 godz. 13:00
Plac Jana Nowaka Jeziorańskiego

Prezentacja wyrobu pizzy akrobatycznej z udziałem pizzerii En Plato

 

 

Włoskie przysmaki

Sprzedaż produktów enogastronomicznych włoskich o wysokiej jakości i Street Food regionalny
14-17/9/2017 godz. 10:00 – 21:00
Plac Jana Nowaka Jeziorańskiego


 
Firmy i restauracje / pizzeria

Mionetto Prosecco Valdobbiadene Delikatesy 13 DAO srl

 

 

 

 

Azienda agricola CARMAZZI srl

Gusti Agricoli Lucani  
Biscottificio Ginestri Bontá della Garfagnana
di Coletti srl
Via del Fiore, 1,
55030 Roggio LU,
Italia

formaggi, prosciutti e salumi
della garfagnana e toscana

KILOMETRO ZERO FOOD

Strada Ardeal 2,
Camera 12,
Etaj 2,

Judet - 30025 Drumbavita

Email:
info@pinsaromana.ro;
sales@ccvoip.eu

Tel. +39 3666656166

Produzione e commercio
di pinsa romana

 


Sebastian Stolarek
+48 789366006

Trattoria da Maria
Euroiovine Vergnano Caffe Italia Milk
 

 

 

Pokazy i Warsztaty Smaku


Talk Show
14-17/09/2017 godz. 14:00 - 15:00
Plac Jana Nowaka Jeziorańskiego


Wielu gości wystąpi na scenie ulokowanej na placu, aby podyskutować i wyminić się opiniami na różne tematy dotyczące pieknego kraju jakim są Włochy.

14/09 Włoska muzyka
15/09 Włoska moda
16/09 Włoskie kino
17/09 Włoska kuchnia

Gospodarz programu: Sylwia Paszkowska

Gość specjalny: Jerzy Stuhr weźmie udział w talk show (sobota 16/09) na temat włoskiego kina.

 

 

Konkursy "Mionetto Prosecco"
14-17/09/2017 godz. 15:00 - 16:00
Plac Jana Nowaka Jeziorańskiego


Wspaniałe i ciekawe konkursy z nagrodami od Mionetto prosecco. Oferowane nagrody: dużo prosecco i fantastyczny klejnot “Mionetto”!

 


Cooking Nutrition Show
14-17/09/2017 godz. 17:00 - 19:00
Plac Jana Nowaka Jeziorańskiego

Alina Suder

Kim jestem…

Jestem Polką i Włoszką. We  Włoszech ukończyłam studia wyższe. W młodości byłam akrobatką (gimnastyczką) i chórzystką w Teatrze Wielkim w Warszawie, technik gastronomiczny. Dziś jestem dietetyczką, prezenterką TV, specjalistą do spraw żywności i sportu. Współpracuje z Wydziałem Nauko Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie.
Jestem autorką wielu książek i programów TV polskich i włoskich.

 

Warsztaty “Franciacorta: terytorium, metody produkcji i wino”
15/09/2017 godz. 18:00
Włoski Instytut Kultury w Krakowie

 Prezentacja terytorium i degustacja produktów z regionu Franciacorta

 

 

Muzyka

Pop i tradycyjne występy muzyczne w środkowej i południowej części Włoch


Rozmaite występy
14-15/9/2017 godz. 16:00
Plac Jana Nowaka Jeziorańskiego

Muzyka klasyczna i ludowa zagrana na flecie i gitarze w wykonaniu Teresy Minnillo - najmłodszej absolwentki we Włoszech na kierunku gitary i fletu.

TERESA MINNILLO

W wieku zaledwie 5-ciu lat rozpoczęła naukę gry na gitarze klasycznej, a jako 17-latka ukończyła Konserwatorium Muzyczne „L.Perosi” na kierunku gitary, a także Konserwatorium „P.I.Tchaikovskii” na kierunku fletu.Zajęła miejsce na podium w ponad 20 włoskich i zagranicznych konkursach muzycznych. Występowała solo grając na gitarze, w duecie lub w kwartecie smyczkowym w różnych krajach: we Włoszech, Holandi, Hiszpani i Polsce. Brała udział w ważnych wydarzeniach takich jak Polska „Prapremiera” jako gitara wiodąca wraz z orkiestrą Akademii Muzycznej im. G. i K Bacewiczowa w Łodzi. Obecnie jest nauczycielem gry na gitarze w szkole średniej I. C. Veggetti di Vergato e Grizzana Morandi w Boloni.Może się pochwalić także wykształceniemn wokalnym poprzez uczestnictwo w rocznych kursach Muzyki Pop prowadzonych przez Grazie Di Michele (vocal coach z programu Marii de Filippi „Amici”).

 

Pośpiewajmy razem - włoskie karaoke
14/9/2017 godz. 19:00
Plac Jana Nowaka Jeziorańskiego

Najpiękniejsze piosenki festiwalu Sanremo od lat 60' do dzisiaj z Giorgiem Pezzolato.

 

Ciao Ciao Bambina
15/9/2017 godz. 19:00
Plac Jana Nowaka Jeziorańskiego

"Ciao Ciao Bambina" to najsłynniejsze włoskie piosenki w autorskiej interpretacji musicalowego aktora z Rzymu, z towarzyszeniem zespołu muzycznego, jak również podróż przez historię włoskiej piosenki i utwory dobrze znane polskiemu odbiorcy. Bohater wspomina swoje życie i drogę artystyczną, prowadząc nas przez trzy dekady XX wieku. Towarzyszymy mu w podróży promem wycieczkowym do Stanów Zjednoczonych końca lat 40-tych, gdzie poznajemy klimat nowojorskiej Małej Italii. Po powrocie do Europy, widzowie udają się w towarzystwie Marino Mariniego do kabaretów Neapolu i Rzymu, a także paryskiej Olimpii, gdzie biorą udział w jego wielkim sukcesie nad Sekwaną. Spora część spektaklu koncentruje się na ogromnym sukcesie, jaki Marino Marini odniósł w Polsce. Poznajemy historię jego wielkiej popularności nad Wisłą oraz genezę słynnej diety Twist, którą tam spopularyzował.


NICOLA PALLADINI
(Włoski Aktor Musicalowy)

CABARET - KISS ME,KATE - JESUS CHRIST SUPERSTAR

Po ukończeniu w 2005 roku Akademii Musicalowej Musical Theatre Academy w Rzymie, studiował metody aktorskie Strasberg/Stanislavskji w Konstant Lee Studio u wykładowcy Ilza Prestinari z Actor Studio. Rozpoczął swoją teatralną karierę w musicalu "The Rocky Horror Show"w roli Riff Raff, a następnie brał udział w licznych musicalach we Włoszech: "Welcome to the Machine" The Pink Floyd Rock Show w roli  producenta Franka, "Alicja w Krainie Czarów" jako Szalony Kapelusznik, "Across the Universe", "Marcelino, chleb i wino","Grease" oraz w roli Apostoła w światowej premierze w Sali Audiencyjnej Pawła VI w Watykanie muzycznego spektaklu "Maria z Nazaretu". W 2011 roku zadebiutował na polskiej scenie teatralnej główną rolą Mistrza Ceremonii w musicalu "CABARET", w reżyserii Andrzeja Marii Marczewskiego, w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku. Rok później w Teatrze Muzycznym w Poznaniu wystąpił w musicalu"Kiss Me, Kate", również kreując głównego bohatera- Fred'a Grahama/Petruchio. W 2013 roku w Nicola Palladini można było zobaczyć w roli Saszy, w inscenizacji ''Skrzypka na dachu'' w Teatrze Powszechnym im. J. Kochanowskiego w Radomiu, a także jako Heroda w "Betlejem Polskiego" Lucjana Rydla na deskach Teatru Małego w Tychach. Od 4 października 2014 roku można go oglądać w Teatrze Muzycznym w Łodzi w podwójnej roli Judasza i Heroda w inscenizacji słynnego musicalu "Jesus Christ Superstar". Pracował także nad musicalową wersją Snu Nocy Letniej Szekspira, gdzie wcielil sie w role Oberona i Tezeusza. 21 listopada 2015 odbyła się premiera spektaku "d:Amore" w jego reżyserii i z nim w roli głównej.

 


Andrea Casta live 

16/9/2017 godz. 16:00
Plac Jana Nowaka Jeziorańskiego
Koncert Alex W. Bettini & The Midnight Ramblers: „Back to Krakow”
16/09/2017 godz. 19:00
Plac Jana Nowaka Jeziorańskiego

The Midnight Ramblers (Włóczykije o północy) - zespół pochodzący z miasta Brescia, założony w 1982 roku. Ich debiut na polskiej scenie miał miejsce w zeszłym roku w Piwnicy Pod Baranami w Krakowie.

Wykonają oryginalne utwory ze swojej płyty CD Rock Under My Skin i Jericho! - styl rock-pop z elementami muzyki country i odrobiną reggae - a także  znane covery: „(I Can’t Get No) Satisfaction” i „Out Of Time”  Rolling Stonesów, „The Night Before” Beatlesów, „Une Belle Histoire” Michela Fugaina, „With A Girl Like You” Troggsów, „C’era Un Ragazzo Che Come Me Amava I Beatles e I Rolling Stones” Gianniego Morandi i „50 Special” grupy Lunapop. Przy okazji festiwalu odbędzie się oficjalna premiera minialbumu „La Canzone di Ricky – Anamia”

www.alexwbettini.com

Zespół:
Alex W. Bettini (Wokal)
Enzo Serramondi (Gitara)
Flavio Simonini (Bass)
Max Schiavini (Perkusja)
Gianluca Evangelisti (Instrumenty klawiszowe)

 

"Grazie al Caos" z Valentina Supino
17/9/2017 godz. 16:00
Plac Jana Nowaka Jeziorańskiego

„Grazie al Caos” cechuje się wspaniałą zabawą i ciągłym eksperymentowaniem. Opiera się na klasycznym włoskim modelu pełnym odniesień do innych kultur, które wzbogaciły dorobek włoskich wokalistów i kompozytorów takich jak Domenico Modugno, genialna Canfora, Mina, Gino Paolo, Paolo Conte, Lucio Battisti, Pino Daniele i wielu innych wielkich muzyków. Podróż do włoskich lat 40', aż po czasy dzisiejsze. Śpiew i perkusja bedą tłem dla nieśmiertelnej włoskiej melodi, przearanżowanej i wolnej w interpretacji unikalnych utworów jak narodowy hymn Włoch i „Volare”. Chołd złożony temu co było, a także temu co będzie.
Wydajność muzyczna “Pizzica, tarantella e tammurriata”
z grupy Addhrai
17/9/2017 godz. 19:00
Plac Jana Nowaka Jeziorańskiego

Addhrai to międzynarodowa grupa pasjonatów włoskiej muzyki tradycyjnej. Niektórzy z nas śledzą i grają ją już od dłuższego czasu, dla innych ta przygoda zaczeła się całkiem niedawno. Nasze drogi połączyły się w Krakowie, gdzie wspólnie wykonujemy ją po raz pierwszy. Addhrai grają tarantelle, pizzichi, tammuriaty, pieśni z Sycylii, Apulii, Kampanii, Bazylikaty i Lazio. Usłyszycie zarówno muzykę zachęcającą do żywiołowego tańca, jak i kołysanki, a także smutne pieśni o tragicznej miłości.

Tarantelle to tradycyjne tańce z południa Włoch. Określa się tym mianem zarówno lokalne odmiany tarantelli z Calabrii, Sycylii, Gargano, jak i dwie najpopularniejsze jej formy, jakimi są pizzica z Salento - obszaru na południowym krańcu Apulii oraz tammurriata z rejonu Kampanii położonego wokół Wezuwiusza i w okolicach Neapolu. Salentyńska pizzica związana jest z fenomenem tarantyzmu, rytuału, poczas którego frenetycznym tańcem, nieraz do utraty przytomności, leczono ugryzienie jadowitego pająka. Jej korzenie sięgają dionizyjskich świąt i pogańskiego mitu pająka, tarantuli. Według powszechnego przekonania „pizzicu" (ugryzienie) tarantuli wywołuje wahania nastroju, a nawet stan głębokiej depresji, który może zostać uleczony jedynie poprzez taniec. Osoba ugryziona przez tarantullę tańczy do rytmu tamburynu, wchodząc w ten sposób w uzdrawiający trans.

Tammurriata związana z folklorem regionu Kampanii i Neapolu ma również stare korzenie. Ten niezwykle zmysłowy taniec opiera się na grze zalotów, harmonii, wyzwań, odmowy w rytmie nacchere (kastanietów) i tammorry – bębna, któremu zawdzięcza swoją nazwę. Z Sycylii wybraliśmy nie tylko tarantelle, ale także przejmujące pieśni niezwykłej ludowej śpiewaczki, Rosy Balistreri.

https://addhrai.wordpress.com/informazioni/

ZESPÓŁ
Ara Toi: vokal, timple, tamburyn, klarnet
Maciej Wnekowicz: gitara, saz, baraban
Wirginia Cristin: wokal
Agnieszka Masternak: wokal, baraban, nacchere
Viktor Cordoba: skrzypce
Arkadiusz Szałata: tamburyn, baraban, wiolonczela

 

 

 

 

Starodawne auta

Ekspozycja samochodów zabytkowych z konkursem i nagrodami
16/9/2017 godz. 15:00 – 17:00
Plac Jana Nowaka Jeziorańskiego

Wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich tych, którzy chcą podziwiać unikatowe, zabytkowe samochody. Pierwsze trzy zakwalifikowane samochody zdobedą nagrody ufundowane przez Mionetto prosecco.
Przy współpracy z Jakubem Strzemżalski z forzaitalia.pl.

 

 

Czytanie i malowanie

Inauguracja wystawy Marco Angelini „Speculum: materia i jej dualizm”
14/09/2017 godz. 19:00
Włoski Instytut Kultury w Krakowie

 

Materia jako identyczność, dualizm jako klucz do lektury: oto mechanizmy poprzez które Marco Angelini przedstawia odbiorcom swoją sztukę. Kompedium jego prac zawiera zarówno elementy już rozpoznawalne w jego twórczości,  jak i początek nowego cyklu eksperymentowania z wyrazistością.
Na wystawie zostanie przedstawionych 28 prac wykonanych na przestrzeni 2014 roku. Ich cechą jest  powtarzający się i wspólny dla wszystkich prac - motyw „pary”, który uczula ciekawość i wrażliwość obserwatora.(Raffaella Salato)

 http://www.marcoangelini.it

 

Wystawa Pauliny Wagner „Włoska kolekcja”
14-17/09/2017
Włoski Instytut Kultury w Krakowie

Paulina Wagner jest malarką, portrecistką, a także autorką techniki cityllage’u. Obserwuje wielkomiejskie życie  z dystansem i humorem, a czasem nawet z ironią, doskonale obrazując to, co dzieje się w największych metropoliach. Poprzez malarstwo podejmuje dialog z odbiorcami. Prowadzi stronę internetową, dzieki której miłośnicy sztuki z wielu krajów mogą obserwować jej prace.

 

Książka Espresso
14-17/09/2017 godz. 10:00 – 21:00
Plac Jana Nowaka Jeziorańskiego

Kawiarnia literacka rozpieszczająca podniebienie prawdziwą włoską kawą i kojąca zmysły dobrą książką.  We współpracy z  Biblioteką Włoskiego Instytutu Kultury, Księgarnią Italicus i Caffe Vergnano.

 

 

Kino

14-16/09/2017 godz. 11:00 - 12:30
Włoski Instytut Kultury w Krakowie
Sztuka filmowa na Południu / Kino antropologiczne i filmy dokumentalne o charakterze etnograficznym. We współpracy z Filmoteką w Kalabrii.

14/09: Podążając za Joachimem, 2016 (43’) Reż.  Eugenio Attanasio

15/09: Filmy dokumentalne Vittoria de Sety, 1954/1959 (110’)

16/09: Odsłony południa:

Sos Africo, reż. Elio Ruffo (10’) 
1949 Dzieci kalabryjskie nad jeziorem Como, reż.
Ermanno Olmi (10’) 
1953 Kobiety z Bagnary, reż. Luigi Di Gianni (10’)
1959 Ziemia Alvara, reż.
G.P. Callegari (10’)
1959 Czas zbiorów, reż. Luigi di Gianni  (10’) 
1966 Alfabet włoski/My,  nieszczęśnicy, reż.
Gianni Amelio( 20’) - 1999

 

 

Ekodzieci

Zabawa EcoDzieci
14/09/2017 godz. 10:00 – 21:00
Plac Jana Nowaka Jeziorańskiego

Ucząc dzieci szacunku do natury i rozwijanie u nich świadomości ekologicznej poprzez zabawy, atrakcje i pyszne smakołyki dla dzieci. We współpracy z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego Regionu Małopolska.

 

 

Miejsce

Drukuj

 

 

Partnerzy

Organizator          
Współpraca Patronat Sponsorzy Partner medialny
 

   
           
           
           
           
           
           
         
 Partnerzy          
           

Kontakt

Fundacja Włosko-Polska InteRe

ul. Piotrkowska 220/2

90-369  Łódź 

+48 42 23.95.273

info@intere.org

www.intere.org

www.facebook.com/fundacjaintere